W
Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie odbył się już III konkurs aranżacji stołu
wielkanocnego „Alle jaja”. Wzięli w nim udział uczniowie z sześciu
Szkół Ponadgimnazjalnych z Sierakowic, Przodkowa, Wejherowa, Gdańska, Gdyni, a
także z Somonina. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością, dobór
kolorystyki jak i kreatywność podczas wykonywania kompozycji kwiatowej wprowadziła
nas w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Nad całym konkursem
czuwało jury w składzie: Kazimierz
Żołnowski, Danuta Kosowska, Arkadiusz Penkowski, Katarzyna Golanko. W
oczekiwaniu na werdykt uczestnicy konkursu przy kawie i cieście wspominali
tradycje i zwyczaje wielkanocne panujące w różnych regionach, z których
pochodzą. A także uczestniczyli w warsztatach tworząc przepiękne koszyczki
wielkanocne z kolorowymi pisankami. Aranżacje stołów wielkanocnych mieli okazję
obejrzeć zarówno uczniowie, nauczyciele
naszej szkoły jak i zaproszeni na tą uroczystość przedstawiciele Rady Rodziców.
W
trzeciej edycji konkursu aranżacji stołów wielkanocnych „Alle Jaja”,
zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni
otrzymując I miejsce i statuetkę
złotego jaja. Drugie miejsce i statuetkę srebrnego jaja otrzymała nasza drużyna
w składzie Łukasz Jakóbczyk, Martyna
Magulska oraz Robert Kwidziński. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wejherowie. Wyróżnienia otrzymali uczniowie
z Sierakowic, Przodkowa i Gdańska. Każda z drużyn otrzymała pięknie rzeźbione
statuetki jaj, dyplomy oraz drobne świąteczne upominki. Jury dokonało
podsumowania trzeciej edycji konkursu, która w tym roku wzbudziła podziw i
wprowadziła nowe trendy w aranżacji stołów.
Konkurs
ten odbył się przy współpracy z Powiatem Kartuskim, Gminnym Ośrodkiem Kultury w
Somoninie ,przedstawicielom Rady Rodziców w Somoninie oraz pani Dyrektor
Elżbiecie Świętoń. Wszystkim instytucją serdecznie dziękujemy. Podziękowania
składamy organizatorkom tego konkursu Pani Karinie Socha i Agnieszce
Sędkowskiej bo to dzięki ich staraniom odbyła się już III edycja
tego konkursu w naszej szkole. Mamy nadzieję ,że w następnym roku będziemy
mogli spotkać w tak miłej atmosferze przedświątecznej i jeszcze większym gronie
uczestników.






















